Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.
HAKKINDA

Ankara'da doğdum. Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümü mezunuyum. Ardından dünyanın en prestijli turizm okullarından biri olan İsviçre’deki Ecolé Hotelier de Lausanne’da burslu eğitim aldım ve 2000'li yılların başında geleceğin dijitalde olacağı düşüncesiyle Londra’da City University’de dijital pazarlama okudum.Halen hem sektörüme hem de kişisel gelişimim için uluslararası ünivrsitelerin sertifika programlarını takip ediyorum. Örneğin son olarak Hong Kong Politeknik Üniversitesinden Lüks Yönetimi sertifikası ve MIT Amerika'dan  Girişimcilik Sertifikası aldım.

Kariyerim boyunca Turizm'in otel, restoran ve tur operatörlüğü alanlarında yerli ve yabancı pek çok markada üst düzey yöneticilik,işletmecilik ve temsilcilik yaptım.

Halen NY&Co (NY GLOBAL HOSPITALITY CONSULTANCY) firması ile de pek çok seçkin markaya pazarlama ve yönetim danışmanlığı hizmeti vermekte, dünyanın en lüks butik resorts zincirleri ve uluslararası otel markalarının da Türkiye temsilciliğini yürütmekteyim.

Mesleğim ile ilgili veya gönüllü olarak pek çok STK da yer alıyorum. Dünya turizm profesyonellerinin küresel turizmi ve arkadaşlığı yaymaya çalıştığı uluslararası en yaygın ve en eski sivil toplum örgütü olan SKAL’ın İstanbul yönetim kurulu üyesi ve Uluslararası Chartered Institute of Marketing üyesiyim.GTD Gastronomi Turizmi Derneği Dış İlişkiler Komitesi Başkanlığı yapmaktayım. World Tourism Food üyesi, Women in Hospitality and Travel Tech platformunun üyesiyim. UNESCO gönüllü üyesi, LIFE 'ta mentorluk yapıyorum.

Türkiye’nin ilk seyahat rehberi olan Voyager Dergisi’nin “Türk Gezginleri Dünyayı Dolaşıyor”  ekinde  Nermin Yurtoğlu da Küba seyahatini kaleme aldığı yazısıyla yerini aldım. Sektörel ve Seyahat sektörüne yönelik pek çok e mecrada makalelerim yayınlanıyor.

Kısaca Profesyonel otelci , girişimci ve işletmeci bir turizmci, pazarlama ,strateji ve markalaşma konusunda uzman, seyahat yazarı, gastronomi meraklısı bir foodie, fotoğraf ve resim merakı olan kendisini geliştirmeyi çok seven biriyim.Seyahat ediyor , ülkeler , yemek kültürleri ve sanat hakkında yazılar yazıyor, bireysel ve toplu gezilere katılarak fotoğraf çalışmaları yapıyor ve araştırmayı, kitap okumayı çok seviyorum.

Çok iyi derecede İngilizce'nin yanısıra yeterli derecede Almanca biliyorum. İtalyanca öğrenmeye merak sardım.

Seyahat ,gastronomi ,kültür ve sanat içerikli yazı ve makalelerrimi sektörel dergilerden, sosyal medya üzerinden veya aşağıdaki linklerden takip edebilirsiniz.
 
https://www.nytmco.com